Sławomir Lorenc - autoportret

Sławomir Lorenc- informacje biograficzne

Sławomir Lorenc, rocznik 1979, ur. w Warszawie, gdzie dziś mieszkam i pracuję.

W 2003 roku uzyskałem stopień mgr Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2006 roku się zgłębiałem umiejętności fotograficzne. Cztery lata później założyłem firmę fotograficzną fotografując konferencje, koncerty, wykonując sesje fotograficzne. Zawodowo fotografowałem dla wielu firm i instytucji, prowadziłem agencję fotograficzną, byłem fotografem prasowym. Zaufali mi m.in Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Akademia Teatralna w Warszawie, Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi, Delta Tour, SGGW.

W latach 2011-2013 roku intensywnie dokształcałem się pod kierunkiem prof. Rosława Szaybo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W efekcie fotografia artystyczna stała się dla mnie pasją. W 2016 roku ukazał się w piśmie artystycznym "Aspiracje" duży artykuł o mojej twórczości artystycznej i o moim najważniejszym projekcie fotograficznym: "Woda i Kamień".

W latach 2017-2019 pracowałem u Prof. Mirosława Duchowskiego w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej warszawskiej ASP jako pracownik naukowy, specjalista dziedziny transportu, infrastruktury drogowej i komunikacji. Ta praca wiąże się z moim drugim hobby, gdyż od 2006 roku jestem członkiem stowarzyszenia SISKOM (Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji), zaś w latach 2015-2020 byłem członkiem prezydium Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. transportu przy Biurze Infrastruktury m.st. Warszawy. Odbyłem też kurs dokształcający na Politechnice Warszawskiej celem doskonalenia moich umiejętności zawodowych. Aktywnie angażowałem się w prace projektowe rewitalizacji ul. Miodowej w Warszawie.

W 2022 roku otworzyłem moją firmę obrotu nieruchomościami, która funkcjonuje do dziś, a fotografia pozostała moją artystyczną pasją.