Sławomir Lorenc, logo strony

Woda i Kamień

Odrodzenie

Impresje

Wetlook-life

Miss Feet

Projekt fotograficzny 'Bunt Luster'


projekt fotograficzny Bunt Luster, 3
projekt fotograficzny Bunt Luster, 5
projekt fotograficzny Bunt Luster, 1
projekt fotograficzny Bunt Luster, 2
projekt fotograficzny Bunt Luster, 4
projekt fotograficzny Bunt Luster, 6
projekt fotograficzny Bunt Luster, 7
projekt fotograficzny Bunt Luster, 8

Opis projektu artystycznego:

Zwykłe lustro odzwierciedla rzeczywistość. Fotografia, która nie chce tylko odzwierciedlać rzeczywistości potrzebuje „luster zbuntowanych”. Takich, które nie tyle odbijają wyglądy rzeczy, do jakich przywykliśmy , ile mają zdolność kreowania nowych , nieodkrytych dotąd form i znaczeń. Lustro jest dobrym narzędziem, ponieważ odrywa nas od rzeczywistości, a „lustro zbuntowane” przenosi nas również w jej inny wymiar, pomaga odkryć jej dotąd ukryty potencjał formalny i emocjonalny. Nudne i sztampowe, czasem pospolite formy uliczne, odbite na powierzchni „zbuntowanego lustra” nabierają znaczeń metaforycznych, nowych sensów oraz siły uczuciowego przekazu.

Fotografowanie lustrzanych odbić form architektonicznych umożliwia skupienie się na całych powierzchniach zamiast na detalach oraz zupełnie abstrakcyjne i niekonwencjonalne pokazanie tych form, np. poprzez ich rytmizację czy zaburzenia proporcji. Ukazanie wielowymiarowości form uwydatnia ich ukryte znaczenia oraz uczucia, jakie mogą im towarzyszyć. Pomaga „odrealnić” banalne sytuacje uliczne, nadać im fantazmatyczny i oniryczny charakter.

W moim projekcie skupiłem się na poszukiwaniu idealnych form będących wielowymiarowością światów w niej zawartych. Szukam ich poprzez dekonstrukcję i ponowne odrodzenie form odzwierciedlanego świata. Każdy z odrodzonych światów istnieje tylko w mojej wyobraźni. Formy odbijane w lustrach są wprawdzie osadzone w rzeczywistości, jaką na co dzień postrzegamy, ale w moim „odzwierciedlonym świecie” nabierają nowego, autonomicznego statusu. Mój świat to świat baśni. To moja próba znalezienia sensu i nadziei po drugiej stronie lustra.

Prezentacja projektu artystycznego:

Projekt fotograficzny był prezentowany podczas wystaw zbiorowych w 2018 roku oraz indywidualnych w 2019 i 2021 roku w ramach międzynarodowych festiwali sztuki.

Sprzedaż prac

Moje prace są do nabycia w formacie 100x70cm (lub 70x100 w zależności od pracy). Dodatkowo mogę pracę oprawić w ramki ze szkłem.
Cena 1 szt pracy artystycznej = 500zł
Cena 1 szt pracy + oprawy = 650zł